Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Kolik zaplatím Pubcovi provizi?


Zveřejněno: 1.2.2016

Vážení klienti,

téma tohoto článku je poměrně ožehavé, ale shodli jsme s kolegy, že je třeba psát a mluvit i o věcech méně příjemných. Téma zprostředkovatelské provize či odměny, není ničím, o čem by se s námi klienti rádi bavili, na druhou stranu se jedná o věc, která, ať chceme nebo ne, téměř každého zajímá nejvíce.

Proč se chceme bavit o výši provize?

Někdy se mně i mým kolegům při setkáních stává, pokud se zeptáme: a proč jste nepřišli prodat nemovitost k nám, že dostáváme odpovědi typu: Pubec je drahý, vaše služby si nemohu dovolit, prý máte provizi 10%, a tak podobně…

 Je Pubec opravdu tak drahý?

Myslím, že se nemusím obávat odpovědět, že není. Je pravdou, že po dlouhou dobu existence naší firmy, jsme měli provizi ve výši 5%. Doba se ale změnila, řada věcí se zrychlila, informace jsou dostupnější, jsme schopni šetřit náklady a můžeme si dovolit i úměrně tomu snížit naši provizi.

Provize realitní kanceláře se vždy odvíjí (alespoň u nás) od složitosti zadaného úkolu, záleží na typu nemovitosti, lokalitě, kde se nachází, i na cenových nárocích klienta. Často je třeba se bavit individuálně. Pokud to ale shrnu, mohu říct, že se naše provize pohybuje s ohledem na výše uvedené mezi 3 – 4% za kompletní servis.

Navíc dokážeme klientům poskytnout samostatně tržní ocenění jejich majetku či právní servis týkající se prodeje nemovitostí. K těmto věcem máme speciální ceník a ceny odpovídající požadavkům klientů. Stačí se informovat u našich makléřů.

Je pravda, že naše klientela se rekrutuje především ze stálých klientů a klientů, kteří přijdou na osobní doporučení někoho, kdo u nás již něco prodával. Je to až 75% všech klientů. Jejich důvěry si nesmírně vážíme a děkujeme za ni. Děkujeme všem klientům, kteří nás doporučí, jsou ochotní nám napsat referenci. Je to pro nás nesmírně cenné.

Stojíme ale i o nové klienty. Rádi bychom je přesvědčili o kvalitě našich služeb. I proto jsme připravili na únor pro nás netypickou akci, kterou jste měli možnost zachytit na obálce našeho Bulletinu a uslyšíte ji také z naší reklamy.

Vyzýváme v ní majitele plzeňských bytů, aby přišli v únoru do naší kanceláře prodat svůj byt. Poptávka po bytech je veliká, cena za poslední rok vzrostla. Jsme přesvědčeni, že tato situace nebude trvat dlouho.

Pokud tedy máte potřebu prodat svůj byt, přijďte a vyzkoušejte si naše služby. Rádi Vám pomůžeme.

 

(Pro podrobnější informace o akci nás navštivte, nebo kontaktujte na bezplatném telefonním čísle 800 888 210.)

 Ing. Mgr. Džupinová Michaela

ředitelka firmy

Kolik zaplatím Pubcovi provizi?