Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Právní poradna

V této rubrice přinášíme veškeré právní novinky týkající se obchodů s nemovitostmi, vysvětlení různých právních pojmů, změny, které přináší makléřům, ale i klientům, nový realitní zákon. Vysvětlujeme, jak se vypořádat s předkupním právem či prodejem spoluvlastnického podílu. Odpovídáme na Vaše dotazy ohledně darování, výměn nemovitostí mezi příbuznými a další...
Své dotazy nám můžete psát na email blog@pubec.cz.

 29.6.2020

Kupní smlouva na byt a její povinné a užitečné náležitosti

Co by měla obsahovat kupní smlouva na byt? Projděte si povinné a užitečné náležitosti smlouvy.

 22.6.2020

Bezpečné úschovy peněz při prodeji nemovitosti

Nový realitní zákon přináší nové podmínky při poskytování úschov kupních cen realitními kancelářemi! Co říká a jakým způsobem poskytování koriguje? Jak zabezpečuje úschovy RK Pubec?

 8.6.2020

Věcné břemeno

Co to je, k čemu slouží, komu slouží a kdo ho musí tolerovat? Co říká zákon? Slovo právníka a ucelený přehled břemen přinášíme v následujícím článku.

 1.4.2020

#Seriál

Zákon o realitním zprostředkování

Jak velký dopad bude mít realitní zákon na naši firmu?

Dne 3. 3. 2020 nabyl účinnosti nový zákon o realitním zprostředkování. Ráda bych zmínila alespoň základní pravidla, která zákon pro realitní zprostředkovatele požaduje a jakým způsobem jsme na změny připraveni.

 1.1.2020

Katastr zdražil poplatek za vklad

V souvislosti se schválením daňového balíčku, došlo mimo jiné od 1.1.2020 k navýšení poplatku za vklad do katastru nemovitostí!

Zpět 1 2 Další

Dálší podobná témata

redakce Blogu Pubec prodej bytu věcná břemena realitní poradna slovo odborníka slovo právníka právo v realitách prodej/koupě nemovitosti Eva Berková Monika Štuksová Šárka Pubcová koupě bytu kupní smlouva úschovy a ochrana peněžní transakce realitní vtipy slovníček pojmů


Nenašli jste co jste hledali?

Položte dotaz, ozveme se

+