Realitní kancelář
Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Jak dlouho trvá prodej bytu v Plzni? 5.díl


Zveřejněno: 2.12.2019

Jak dlouho trvá výplata kupní ceny a předání nemovitosti?

 

Úschova peněz

Okamžik zápisu vlastnického práva do katastru nemovitostí (= okamžik převedení nemovitosti na nového majitele) bývá v praxi rozhodující pro uvolnění kupní ceny z účtu realitní kanceláře (případně advokátní, notářské či bankovní úschovy), v níž zpravidla peněžní prostředky složené kupujícím či jeho bankou zůstávají uschovány po dobu vkladového řízení.

Výplata kupní ceny

Lhůtu pro výplatu kupní ceny určuje buď kupní smlouva (pokud jsou finance uschovány přímo v RK) nebo příslušná smlouva o úschově. Je tedy na smluvních stranách, jakou lhůtu si ve smlouvě určí.

Předání nemovitosti novému majiteli

Další lhůta stanovená již v kupní smlouvě se týká předání nemovitosti kupujícímu. Předání je obvykle také vázáno na zápis vlastnického práva do katastru nemovitostí. Tato lhůta může proto běžet současně se lhůtou pro výplatu kupní ceny. Lhůta pro předání je opět závislá na ujednání smluvních stran a pohybuje se v praxi v rozmezí 7-10 dnů.

 

Seriál Jak dlouho trvá prodej bytu končí. Příští pondělí se budeme věnovat novinkám z realitního práva, konkrétně změnám, které nás čekají od nového roku. Sledujte naši prání poradnu ;-)

 

Všechny díly tohoto seriálu:

1.díl seriálu: Jak dlouho trvá prodej bytu v Plzni - úvod, najdete v odkazu ZDE.

2.díl seriálu: Proč je důležitá příprava nemovitosti pro prodej a jak dlouho se nemovitost nabízí? najdete v odkazu ZDE.

3.díl seriálu: Jak dlouho trvá a jak probíhá jednání se zájemcem? a Jaké okolnosti mohou prodej bytu prodloužit? najdete v odkazu ZDE.

4.díl seriálu: Jak dlouho bude trvat řízení na katastru nemovitostí? najdete v odkazu ZDE.

5.díl seriálu:  Jak dlouho trvá výplata kupní ceny a předání nemovitosti? najdete v odkazu ZDE.

 

Jak dlouho trvá prodej bytu v Plzni? 5.díl

Prohlédněte si další weby RK PUBEC:

Chci prodat nemovitost