Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Díl 2. | Jak jsem prodával dům v Železné Rudě

11.4.2018

Před lety, když jsem ještě pracoval jako makléř, přišel do naší realitní kanceláře klient s tím, že má zájem o koupi rodinného domu v Železné Rudě, který jsme měli v naší nabídce. Rodinný dům splňoval všechny jeho požadavky, takže jsme jeli na prohlídku a klient se rozhodl, že dům koupí. Vlastník domu prodej odsouhlasil a zájemce složil požadovanou zálohu s tím, že za pár dní přijede podepsat kupní smlouvu a doplatí zbytek kupní ceny.

V dohodnutý termín přijel do naší kanceláře a mezitím, než kolegyně připravila smlouvy k podpisu, si prohlédl náš katalog nemovitostí a zaujal ho krásný stavební pozemek (https://www.pubec.cz/prodej-pozemky) na Špičáku, který jsme měli zrovna nově v naší nabídce. Přestože jsem jej upozornil, že celý projekt stavby domu včetně stavebního povolení na Špičáku trvá i několik let, klient se rozhodl, že do této časově i pracovně náročné varianty půjde. Koupi rodinného domu tedy zrušil a požádal o přípravu kupní smlouvy na koupi tohoto pozemku. Než klient přijel na podpis kupní smlouvy do naší firmy, uklidili jsme pro jistotu všechny katalogy a doufali, že tentokrát jsme smlouvu nepřipravovali zbytečně. I prodávající tohoto pozemku se již těšil na peníze, protože měl objednané nové auto.

Než však přišel klient nahoru do kanceláře, čekal před naší firmou na manželku, která si šla koupit ještě něco vedle do obchodu. Přitom si v naší výloze všiml, že nově nabízíme na prodej menší rekreační středisko na Špičáku na pěkném pozemku s nádherným výhledem na Javor. A i tentokrát z podpisu kupní smlouvy sešlo...!

Pravda je, že i já jsem byl přesvědčen, že tato třetí varianta je pro našeho klienta ta nejsprávnější. Po prohlídce střediska se klient ihned rozhodl, že jej koupí a ještě po cestě ze Špičáku převedl v bance v Klatovech celou kupní cenu na náš depozitní účet a po příjezdu do Plzně rovnou podepsal kupní smlouvu.

Ačkoli uzavření obchodu s tímto klientem nebylo jednoduché, důležité je, že koupil opravdu tu správnou nemovitost a byl spokojený.

Často chodím na Šumavě kolem této nemovitosti a mám radost, že "žije", že je kolem plno vnoučat a možná už i pravnoučat, a že rekreační středisko funguje.

Je to krásná práce pomáhat lidem naplňovat jejich sny.

PS: Jak rodinný dům v Železné Rudě, tak stavební pozemek na Špičáku jsme pak za krátkou dobu prodali a i jejich vlastníci byli nakonec spokojeni.

Váš Pavel Pubec

 

autor: Pavel PubecDalší díly seriálu


Související články


Sledovat nové články

Články z Blogu | Realitní bulletin