Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Historie a zaměření firmy


Historie firmy

REALITNÍ KANCELÁŘ PUBEC s.r.o. je firmou, která působí v oblasti obchodování s realitami již od roku 1990. Po listopadovém převratu v roce 1989 se majitel firmy Ing. Pavel Pubec rozhodl založit tehdy první kancelář s realitním zaměřením v Plzni. Tento svůj záměr zrealizoval a firma byla založena již 2.4.1990.

Realitní trh v daném období byl ještě v plenkách, proto začátky nebyly jednoduché. Přesto si firma vybudovala  stabilní pozici, z níž těží dodnes.

Realitní kancelář se stala společností s ručením omezeným zápisem do obchodního rejstříku dne 4. července 2001. Jedním z hlavních důvodů vzniku právnické osoby bylo rozšíření a zkvalitnění služeb pro klienty v podobě možnosti provádění veřejných dražeb dobrovolných. Případně také zvýšení pocitu profesionality, bezpečí a jistoty pro zákazníky, který vyplývá z jednání s právnickou osobou.

V Realitní kanceláři Pubec pracuje kolektiv mladých lidí, kteří jsou podporováni zkušenými obchodníky a profesionály v oboru. Kromě obchodníků firma zaměstnává i vlastní právníky, účetní, marketéry a asistentky.

Historie Pubec - klíč

Historie Pubec - majitel

Zakladatel firmy

Ing. Pavel Pubec se narodil v Plzni. V letech 1962 – 1966 vystudoval stavební průmyslovku a následně Stavební fakultu Českého vysokého učení technického. Při studiu na vysoké škole měl možnost pracovat půl roku na stavbě v Mnichově.  Po úspěšném dokončení studia pracoval 3 roky jako investiční technik v Kovosvitu v Sezimově Ústí, 10 let ve Stavebním podniku města Plzně a 5 let jako vedoucí projekce v Silnicích Plzeň.

V osmdesátých letech se mu podařilo získat znaleckou licenci a již v době před Sametovou revolucí se věnoval oceňování nemovitostí.  Znalost plzeňského prostředí a kontakty, které získal právě jako znalec v oboru oceňování nemovitostí, pomohly firmě překonat nejednoduché počáteční období.


Jak šel čas s týmem RK Pubec