Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Administrativní budova v Plzni na Nové Hospodě


Předmětem prodeje byla administrativní budova situovaná v Dopravní ulici v Plzni na Nové Hospodě s celkovou užitkovou plochou větší než 1.600 m2, s garážemi, prostornými sklady a pozemkem přes 4.800 m2. Rozloha pozemku zahrnovala také 34 parkovacích míst. V době prodeje byla budova z větší části obsazena nájemníky s uzavřenými řádnými nájemními smlouvami a poskytovala zajímavé roční zhodnocení.

Vyjádření klienta

Vážený pane Otte,

tímto bychom chtěli poděkovat Vám i Vašim spolupracovníkům z RK PUBEC za profesionální přístup při prodeji části naší firmy SPOJMONT Plzeň,  s. r. o. Realizovaná zakázka nebyla standardní hlavně proto, že její průběh trval cca 6 měsíců. Veškeré kroky, které byly nutné provést ze strany RK a Vaší, byly provedeny vždy dobře, včas a v krátkých termínech. Obě strany získaly zkušenosti s realizací takové zakázky, kterou bude moci vaše RK uplatnit i v dalších podobných projektech. Budeme doporučovat potenciálním zákazníkům vaší RK využít služeb Vašich i ostatních pracovníků RK a věříme, že budou spokojeni stejně, jako jsme byli my.

Ing. Hana Simonová

Jednatelka firmy

Spojmont Plzeň, spol. s r.o.

Vyjádření makléře

Společnost Spojmont Plzeň, spol. s r. o. je naším dlouholetým klientem, kterému jsme zajišťovali pronájem volných administrativních prostor v budově. Pravidelně jsme vyhodnocovali situaci na trhu a před cca 1 rokem se vlastník rozhodl nemovitost prodat. Zadáním bylo odštěpit a prodat část společnosti.

Vypracovali jsme individuální plán řešení a společně s prodávajícím jsme připravili vše tak, jak si přál a nemovitost se dala do nabídky. Poté, co jsme vyhledali vhodného klienta a prodávající prodej odsouhlasil, oslovili jsme spolupracující advokátní kancelář, která nám odborně připravila potřebné smluvní dokumenty. Vzhledem ke skutečnosti, že předpokládaná doba realizace byla několik měsíců, zajistili jsme pro maximální bezpečnost notářskou úschovu kupní ceny. Odštěpení společnosti podléhá přesným specifikům dané zákonem, což bylo nutné respektovat. Jakmile bylo zajištěno vše potřebné a podepsané smluvní dokumenty, spustil se proces odštěpení společnosti a jejího následného prodeje.

Petr Otte

Administrativní budova v Plzni na Nové Hospodě