Realitní kancelář
Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku


Zveřejněno: 10.12.2018

Vážení klienti a čtenáři našeho realitního časopisu…


Vzhledem k tomu, že jsme v současné době úspěšně zrealizovali prodej činžovního domu v Goethově ulici v Plzni ve veřejné soutěži o nejvhodnější nabídku, rozhodli jsme se Vám tuto formu převodu vlastnického práva přiblížit.


Veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku může vyhlásit každý vlastník nemovitosti, který svoji nemovitost zamýšlí prodat.
Veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku je výzvou k podávání nabídek neurčitému okruhu osob. Vyhlašovatel (vlastník nemovitosti) vymezí v písemné formě podmínky veřejné soutěže a obsah podmínek vhodným způsobem zveřejní.
Veřejná soutěž je standardní převod vlastnického práva ozvláštněný vyhlášením veřejné soutěže. Vlastník nemovitosti (vyhlašovatel) připraví veřejnou soutěž s podmínkami soutěže - minimální kupní cena, lhůta pro podávání nabídek a další. Zájemci o koupi poté na základě vyhlášené soutěže podávají své nabídky vyhlašovateli v zapečetěných obálkách. Po uplynutí lhůty pro podávání nabídek dojde k otevření obálek a k vyhodnocení nejvhodnější nabídky. Zájemce s nejvhodnější nabídkou uzavře s vyhlašovatelem veřejné soutěže kupní smlouvu, což je již standardní postup realizace převodu vlastnického práva. Zájemce poté naplní podmínky kupní smlouvy, zejména uhradí kupní cenu a dojde k podání kupní smlouvy na katastr nemovitostí a následně k převodu vlastnického práva.
Mgr. Monika Štuksová
právník

 

Realitní kancelář Pubec má dlouholeté zkušenosti s realizací prodeje formou veřejného výběrového řízení = veřejné soutěže o nejvhodnější nabídku. Výhody tohoto způsobu prodeje nemovitosti jsou zejména jeho transparentnost a možnost realizovat obchod za nejvyšší možnou cenu.
Jsme připraveni Vám být v celém obchodním případu nápomocni. Zrealizujeme pro Vás prodej Vaší nemovitosti od počátku až do konce, tj. od tvorby právních dokumentů potřebných pro vyhlášení veřejné soutěže, až do samotného zajištění otevírání obálek s nabídkami, vyhlášení nejvhodnější nabídky, uzavření kupní smlouvy a podání kupní smlouvy na katastr nemovitostí.
Pokud se i Vy rozhodnete prodat svoji nemovitost tímto způsobem, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit.
Kontaktovat nás můžete telefonicky na čísle: 731 446 557
nebo emailem na adrese: danova@pubec.cz

 

 

Prohlédněte si další weby RK PUBEC:

Chci prodat nemovitost