Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Situace na trhu s nemovitostmi


Zveřejněno: 10.2.2018

Vážení klienti,


začátkem každého roku přinášíme informace o tom, jak se dařilo trhu s nemovitostmi v roce minulém, jaké jsou trendy, zkrátka co se na realitním trhu dělo a děje.

Náš pohled na dění v oblasti realit je pozitivní. Trh byl v roce 2017 velmi živý, a ač se v jeho druhé polovině mírně zpomalil, přetrvává nastavený trend – ceny nemovitostí se drží na vysoké úrovni, neklesají, poptávka po koupi je poměrně vysoká, financování je stále dostupné, neboť průměrné úrokové sazby se drží mírně nad 2%.


Zájem ze strany klientů byl a je hlavně o koupi nových bytů z developerských projektů, a to nejen za účelem investice, kdy klienti kupují především menší byty o velikostech 1+kk a 2+kk, ale vyhledávají i byty větších rozměrů určené k jejich bydlení.  Ceny se vyšplhaly u řady projektů k 50.000,-Kč/m2 užitkové plochy bytu.

 

Odkaz na reportáž o bytové výstavbě

vysíláno na ČT dne 14.03.2018: http://bit.ly/CT_udalosti_v_regionech


V našem kraji se dostává na trh stále velké množství nových bytů. Když jsme v minulém roce uvedli v jarním čísle našeho Bulletinu přehled developerských projektů v Plzeňském kraji, zaznamenali jsme velký zájem o tyto informace, a proto připravujeme též do jednoho z dalších čísel aktualizovaný přehled.


Stále je velký zájem o koupi pozemků určených k výstavbě rodinných domů. Můžeme potvrdit, že poptávka v tomto segmentu stále převyšuje nabídku. Cena pozemků za poslední léta poměrně vzrostla z části i vlivem nově uvalené DPH.


Dobře se pořád prodávají rekreační objekty a rodinné domy – nové či zrekonstruované, v Plzni i jejím okolí. V současné době se daří i prodeji dražších domů, např. nad 10 miliónů korun.


Ze statistik jsme vybrali pouze čísla, která by pro Vás mohla být zajímavá. Naše firma prodala či pronajala v loňském roce 610 nemovitostí. Podrobnou strukturu je možné vidět v grafu č. 1. Druhý graf ukazuje strukturu bytových jednotek, jejichž prodej jsme realizovali v roce 2017. Celkový počet prodaných bytů byl 259.


Přeji Vám úspěšný rok 2018.
Ing. Mgr. Džupinová Michaela
ředitel RK Pubec

Situace na trhu s nemovitostmi