Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

RK Pubec změní sídlo firmy...


Zveřejněno: 7.4.2016

Vážení klienti, přátelé a známí...


Dne 2. 4. 2016 uběhlo 26 let od založení Realitní kanceláře Pubec. V roce 1990 jsem začínal sám, nejprve u pracovního stolu v ložnici, po pár měsících na půdě ve zrekonstruované prádelně činžovního domu na tehdejší Moskevské třídě, kde jsme i dlouhá léta ve 3. patře bydleli. Jak přicházeli noví kolegové včetně mých dětí a manželky, tak jsme zvětšovali plochu kanceláří. Postupně jsme zabírali prostory půdy včetně půdy v sousedním domě a na nějakou dobu i část prostorů v bytě.

V roce 2006 jsme přestěhovali sídlo firmy do 3. patra budovy ČSOB na Americké třídě, kde jsme získali velké prostory o výměře 600m2. Dispozice a interiér kanceláří, ale i prestižní adresa ve významné české bance, měly velký pozitivní vliv na činnost firmy a naše klienty.
Před několika lety jsme si ve strategickém plánu firmy dali další cíl -  přestěhovat firmu do vlastního objektu a nebýt nájemníky v cizích prostorách.  Pro potřebu změny sídla firmy hrálo svou roli i zbourání Domu kultury, devastace tohoto prostoru a upadající význam Americké třídy od mostu k nádraží, coby obchodní tepny v Plzni.

Představa o novém sídle firmy byla jasná:

  • naši klienti nás musí snadno najít, musí se u nás dobře cítit a rádi k nám chodit
  • musíme zůstat v centru Plzně na významném obchodním místě
  • musíme být ve vlastních prostorách
  • potřebujeme cca 600m2 exkluzivních kancelářských prostor pro cca 25 – 30 pracovníků
  • musí zde být možnost parkování pro služební vozidla a hlavně pro klienty a dobrý přístup i z MHD
  • v blízkosti musí být organizace potřebné pro činnost RK (katastr, banka, notář, právník, úřady, ověřování podpisů apod.)

Cíl to byl sice náročný a vůbec ne jednoduchý, ale v roce 2015 se nám podařilo jej splnit. Zakoupili jsme tři podlaží v nově zrekonstruované administrativní budově v Šafaříkových sadech č. 5 v Plzni. Budova je umístěna naproti hotelu Continental přes park, vedle nového bytového domu Ehrlich. Dříve v ní sídlil Plzeňský projektový atelier (bývalý Stavoprojekt).

V přízemí administrativní budovy se nachází pojišťovna Wüstenrot, v 1. patře RWE, ve 2. patře firmy synergicky doplňující činnost RK, ve 3. a 4. patře bude sídlit RK Pubec a v 5. a 6. patře se nachází advokátní kancelář Mgr. Zikmunda.

V současné době probíhají stavební úpravy 3. a 4. patra dle architektonické studie a projektu Ing. arch. Hausnera tak, aby plně vyhovovaly potřebám Realitní kanceláře Pubec. Budou použity nejmodernější způsoby vytápění, větrání, klimatizace, osvětlení a řešení interiéru.

Přestěhování sídla firmy proběhne nejpozději ke konci srpna letošního roku a to tak, aby omezení činnosti realitní kanceláře bylo pokud možno minimální. O průběhu Vás budeme informovat a věřím, že na konci srpna Vás přivítáme v nových prostorách.

Těšíme se na Vás.

Váš Pavel Pubec

RK Pubec změní sídlo firmy...