Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Netradiční bydlení v areálu fary ze 13. století


Zveřejněno: 23.9.2019

Dalším unikátním domem, který se nám nedávno dostal do nabídky je jedna z budov farního areálu v Chotěšově, bývalá budova kočárovny. Ve 13. st tvořil farní kostel Narození Panny Marie a významný klášter v Chotěšově (okres Plzeň-jih), soubor farního dvora Římskokatolické církve. Kočárovna doplnila soubor farního dvora v roce 1857.

Konstrukce domu byla zachována tak, jak byla původně postavena a šetrně rekonstruována pro účely bydlení. Původní záměr rozděloval rodinný dům na 2 samostatné prostory - byt a wellness centrum. Původní wellness v 1.NP je nyní částečně přebudován na byt s velkolepým obytným prostorem s užitnou plochou 78 m2. Byt 3+kk ve 2.NP nabízí plochu 49 m2.
Obě části domu jsou nyní nabízeny společně. Objekt je napojen na veškeré inženýrské sítě, vytápění a ohřev vody je zajištěn 2 plynovými kotli se zásobníkem. Prostory jsou monitorovány kamerovým systémem. K domu náleží také zajímavá Feng-Shui zahrádka v přízemí a travnatá terasa za domem ve 2.NP.

Rodinný dům v Chotěšově je ideálně vhodný jako kombinace bydlení a podnikání v oblasti služeb, jako např. masáže, terapie, zdravotní poradenství, yoga, wellness nebo pro umělce.

Netradiční bydlení v areálu fary ze 13. století