Realitní kancelář
Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Jaký byl trh v roce 2018 a jaký je teď?


Zveřejněno: 11.2.2019

ZHODNOCENÍ ROKU 2018

 

Vážení klienti,

již řadu let věnujeme únorové vydání našeho realitního Bulletinu ohlédnutí za uplynulým rokem. Pokaždé, když mě kolegyně z marketingu požádá o vyjádření k vývoji realitního trhu, přijde mi, že jsem přesně takový článek psala nedávno. Čas hrozně letí…

Tento článek je ale pro mě specifický. V dubnu tohoto roku předávám po 11 letech funkci ředitelky Mgr. Šárce Pubcové.  S její vizí vedení firmy Vás seznámí v následujícím Bulletinu.

 

Teď zpátky k tématu realitní trh… jaký byl v roce 2018?

 

Dobrá zpráva je, že realitní trh byl a je živý. Ceny nemovitostí, které za poslední leta vzrostly, se stále drží stále vysoko i přes nepříznivé prognózy neklesají.

V minulém roce jsme realizovali přes 650 obchodů. Téměř polovinu z toho tvořily byty. I přes dominanci rezidenčních zakázek, se nám podařilo zrealizovat řadu zajímavých komerčních nemovitostí, např. areály v Dobřanech, Blovicích nebo činžovní domy v centru Plzně a to i formou veřejného výběrového řízení.

Velmi se daří developerským projektům. Poptávka po koupi nových bytů je stále veliká. Věříme, že přijdou do naší nabídky nové projekty, tak abychom uspokojili koupěchtivé klienty.

 

V grafu níže si můžete prohlédnout, jaké bylo portfolio prodaných zakázek minulého roku. Je zřejmá převaha zakázek rezidenční povahy.

 

A jaká byla situace v loňském roce v naší firmě?

 

Zabydleli jsme se v našich nových prostorech na adrese v Šafaříkových sadech 5 a už si ani nedovedeme představit, že by to mohlo být jinak. Z pozitivních reakcí máme důvod se domnívat, že i naši klienti se u nás cítí dobře.

Náš tým obohatili noví kolegové, kteří se postupně zaškolují a jsou přínosem pro všechny.

Podařilo se nám rozšířit naše služby o finanční poradenství. To je velký krok. Tuto problematiku jsme řešili dlouhá léta a myslím, že pro nás znamená významný posun a je bezesporu velkým přínosem pro Vás, naše klienty. 

Nově též nabízíme zprostředkování koupě nemovitostí na italském trhu.

Mimo jiné jsme se zaměřili na precizní poskytování služeb developerům. Na některé z referencí, kterých si velmi vážíme, se můžete podívat o několik stran dále.

Další dobrou zprávou je, že v tomto roce očekáváme nové přírůstky do naší “pubcovské” rodiny.  O nich Vás budeme s radostí v příštích číslech informovat.

Přeji všem mnoho pozitivních zpráv. Ať se Vám všechno daří.

 

Ing. Mgr. Michaela Džupinová

ředitel firmy

Jaký byl trh v roce 2018 a jaký je teď?

Prohlédněte si další weby RK PUBEC:

Chci prodat nemovitost