Realitní kancelář
Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Jak dlouho trvá prodej bytu v Plzni? 2.díl


Zveřejněno: 11.11.2019

Proč je důležitá příprava nemovitosti pro prodej?


Nejen byt, ale každá nemovitost, se musí pro prodej nejdříve důkladně připravit. Od nafocení a úpravy fotografií bytu pro inzerci na internetu, kompletaci všech podkladů důležitých pro prodej, až po zjištění veškerých informací, na které se budou zájemci ptát. Poctivá příprava zabere sice pár dní, ale vyplatí se! Má vliv na hladký průběh obchodu bez komplikací.


Jak dlouho se nemovitost nabízí?


Jisté také je, že budeme muset nějakou dobu byt nabízet, než najdeme zájemce. Jak dlouho, záleží na tom, zda byla dobře stanovena cena nemovitosti. Tzn. zda je cena nemovitosti reálná.

Mít velké oči se nevyplácí. Pak také záleží na spoustě dalších okolností. Například na ekonomické situaci, která má velký vliv na trh s nemovitostmi a také na trh s hypotékami. Dále záleží na lokalitě, na technickém stavu nemovitosti, apod…


Pokud trh přeje prodejům nemovitostní, najde se zájemce velice rychle, někdy i do týdne. Pokud je situace opačná je mnohem těžší zájemce najít. Pokud se nepracuje citlivě s cenou nemovitosti, stane se z ní “ležák”, o který není zájem. Pak je lepší nemovitost na čas z inzerce stáhnout a vložit ji do inzerce znovu po nějakém čase.

Také ji lépe připravit pro prodej. Využít například homestaging, video, určitě pořídit nové fotografie a dobře nastavit novou cenu!

 

Všechny díly tohoto seriálu:

1.díl seriálu: Jak dlouho trvá prodej bytu v Plzni - úvod, najdete v odkazu ZDE.

2.díl seriálu: Proč je důležitá příprava nemovitosti pro prodej a jak dlouho se nemovitost nabízí? najdete v odkazu ZDE.

3.díl seriálu: Jak dlouho trvá a jak probíhá jednání se zájemcem? a Jaké okolnosti mohou prodej bytu prodloužit? najdete v odkazu ZDE.

4.díl seriálu: Jak dlouho bude trvat řízení na katastru nemovitostí? najdete v odkazu ZDE.

5.díl seriálu:  Jak dlouho trvá výplata kupní ceny a předání nemovitosti? najdete v odkazu ZDE.

 

Jak dlouho trvá prodej bytu v Plzni? 2.díl

Prohlédněte si další weby RK PUBEC:

Chci prodat nemovitost