Realitní kancelář
Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Co na té své práci vidíte?


Zveřejněno: 11.12.2017

Vážení klienti,

někdy se mě přátelé nebo i klienti ptají, co se mi vlastně líbí na práci realitního makléře…? Někteří vidí „jen“ obchod s nemovitostmi, říkání si o provize z obchodu a podobně.

Proč naši práci děláme? Co nás na ní uspokojuje? … To nejsou přeci jen provize, za které pracujeme.  Za tím vším je spousta lidských příběhů. Mnoha lidem jsme pomohli vyřešit často obtížné životní situace, do kterých se dostali.

„Specialistkou“ na lidské příběhy byla naše kolegyně Lenka Polívková, která odešla před nějakou dobou do zaslouženého důchodu. Stále se vídáme a vzpomínáme na různé zamotané obchodní případy, které s klienty řešila.

A právě ona mi připomněla tento příběh:

Před několika lety navštívila naši realitní kancelář jedna starší dáma a požádala nás o zprostředkování prodeje svého menšího rodinného domu v lukrativní části Plzně.
Neměla již sílu starat se o zahradu, a ač byl dům velice udržovaný, potřeboval nutné investice. Tato klientka však měla vzhledem ke svým možnostem a věku hned několik požadavků a přání.

Prvním požadavkem bylo prodat dům za takovou cenu, aby si mohla koupit pro sebe nový byt na bezstarostné bydlení a ještě jí zbyl jeden milión korun.

Klientka byla zvyklá na místo, kde prožila kus života, proto se nelze ani divit jejímu druhému přání, a to koupit byt v té samé lokalitě jako byl její dům.

Vzhledem ke strachu z prodeje nemovitosti nás žádala o úhradu ceny budoucího bytu až po prodeji svého domu. To byla její třetí prosba.

Poslední, čtvrtou prosbou, bylo nechat ji bydlet v prodaném domě ještě nějakou dobu, než  proběhne kompletně koupě nového bytu a jeho zařízení pro bydlení.


Dům se prodal asi za čtyři měsíce s menší slevou. Mezi tím si klientka vyhlédla byt v té samé lokalitě. Dokonce se podařilo najít novostavbu z jednoho developerského bytového projektu.
Naše kolegyně osobně s touto paní navštívila developera a dohodla s ním odklad platby za byt. S klientem, který kupoval dům, dohodla makléřka podmínku do kupní smlouvy, že k předání domu dojde do dvou měsíců po vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. Kupní cena za dům byla klientce vyplacena po vkladu do katastru, aby mohla penězi již disponovat a uhradit kupní cenu bytu.

Jeden milión korun zůstal v úschově jako zádržné a byl vyplacen klientce po vystěhování a předání domu.

Je zřejmé, že přání umíme plnit nejen o Vánocích :-D  No, divíte se, proč nás naše práce baví?

Přeji Vám všem pohodové Vánoce.

 

Ing. Mgr. Michaela Džupinová

ředitel RK Pubec

Co na té své práci vidíte?

Prohlédněte si další weby RK PUBEC:

Chci prodat nemovitost