Realitní kancelář
Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

zpět na výpis nemovitostí

Prodej – Řadový rodinný dům v Manětíně

Číslo zakázky: PL10886EJ

Cena

1 590 000 Kč

Lokalita

Manětín

Třída ENB

G

Užitná plocha

528 m²

Plocha pozemku

631 m²

Typ domu

patrový

Poloha objektu

řadový

Způsob topení

ústřední - tuhá paliva

Počet pokojů

atypický

Stav objektu

před rekonstrukcí

Inženýrské sítě

elektřina, vodovod, žumpa

Druh stavby

cihlová

Zobrazit podrobné informace

Umístění objektu

centrum obce

Zastavěná plocha

316 m²

Sklep

28 m²

Podrobný popis

Předmětem nabídky je rodinný dům situovaný v historické městské zástavbě řadových domů v Manětíně. Objekt starý cca 250 let se nachází v městské památkové zóně Manětín, není nemovitou kulturní památkou, ale jakékoliv stavební úpravy podléhají schválení orgánů památkové péče. Objekt je napojen na veřejný rozvod vody a elektřiny. Dům sestává z obytné části s průjezdem s vchodem přímo z chodníku a vedlejší stavby ve dvoře - bývalý chlév a zřejmě ubytování pro služebnictvo nad chlévem. Obě stavby mohou fungovat samostatně, přičemž jsou navíc propojeny historickou dřevěnou, zakrytou pavlačí spojující oba domy v úrovni 2. nadzemního podlaží. Dům je od svého postavení užíván bez podstatných stavebních úprav, okna i dveře jsou opravována, ale v původních tvarech, stejně tak ostatní konstrukce domu. Pouze v domě k ulici je zřízeno ústřední topení s kotlem na tuhá paliva a napojeným přímotopným elektrokotlem a do domu je zavedena voda. Odpad byl sveden do žumpy, která je nyní neužívaná a je umístěna na dvoře. Vedlejší stavby na dvoře - 1.NP - bývalé stáje, dnes užívané jako sklady dřeva a materiálu a bývalý chlév. K domu náleží menší svažitá zahrada se vzrostlými stromy.

Hlavní stavba z ulice je dvoupodlažní dům, částečně podsklepený přičemž cca 2/5 spodní stavby je průjezd do dvora s dřevěnými vraty. Z průjezdu je samostatně přístupný byt 2+1 s kotelnou a WC, z bytu též možný přístup do kamenného sklepa. Z průjezdu je dále samostatně přístupná další místnost dnes jako sklad, dříve provozovna ševce. Dále z průjezdu je samostatný vstup po dřevěných schodech do patra domu, kde je byt o 4 místnostech s malou koupelnou a WC, komorou a zastřešenou spojovací pavlačí. Půda je přístupná po dřevěných schodech z bytu v patře.

Stavba ve dvoře: v přízemí stavby jsou chlévy a prostor pro dobytek, dnes vše užíváno jako sklad dřeva a materiálu. V patře jsou zřízené 3 místnosti (dřívější ubytování pro služebnictvo). Místnosti jsou bez vody, při vstupu z pavlače je suchý záchod.

Soubory ke stažení

Do oblíbených
Tisknout

Zakázku vyřizuje

Eva Jakubčíková

Eva Jakubčíková
Realitní makléř
Mobil: +420 733 122 250
Tel: +420 377 226 767
jakubcikova@pubec.cz


Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit

zpět na výpis nemovitostí

Prohlédněte si další weby RK PUBEC:

Chci prodat nemovitost