Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Kristýna Plachá, DiS.


Do Realitní kanceláře Pubec  jsem nastoupila 17. srpna roku 2009, krátce po svém návratu ze Severních Čech zpět do rodné Plzně. Začala jsem zde pracovat na pozici realitního makléře pro prodej a pronájem nemovitostí. Absolvovala jsem školení Prodejních dovedností od Business Success. Jako každý nováček jsem se zapracovávala na menších zakázkách, kde se mi díky znalosti angličtiny začalo velmi brzy dařit pronajímat byty především zahraničním vysokoškolským studentům. Studenti  Západočeské univerzity, lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni a další, si neuvěřitelně rychle předávali moje telefonní číslo. Trh se v té době začal trochu zpomalovat, což potvrzovalo předzvěst hospodářské krize, ale pronájmům se dařilo a nabídka bytů byla na podzim roku 2009 opravdu velká.  Dodnes se mi stává, že zazvoní telefon a je na něm telefonní předvolba +30 nebo +351 :-)
 

Změny a zkušenosti nás posouvají kupředu

Se změnami trhu pocítila naše firma akutní potřebu přibrat do firmy pracovníka na pozici makléře náboru. Tato pozice ve firmě je však poněkud náročnější na zapracování, protože zde mnohem více záleží na osobnosti a povaze člověka, který ji bude vykonávat. Makléř náboru, nebo také makléř přípravy zakázek, má na starosti první kontakt s klientem. Musí to tedy být člověk, který umí naslouchat, trpělivě a dobře vysvětlit, jak probíhá prodej nebo pronájem nemovitosti. Jaké kroky je nutné při prodeji udělat, jaké možnosti a situace mohou v průběhu prodeje nastat. Dále to musí být obchodník, aby dokázal zajistit od klienta dostatečné podklady pro prodej a hladký průběh obchodu a připravit kompletně nemovitost do nabídky. Tím, že jsem v prodeji nemovitostí již pracovala, věděla jsem, jak klienta i nemovitost pro prodej připravit a jak celý postup srozumitelně vysvětlit. Přestože se mi v prodeji dařilo, přijala jsem výzvu a přešla do oddělení přípravy zakázek.

Trh v té době značně oslabil a dostat nemovitost do nabídky bylo velmi náročné. Nabídka nemovitostí a chuť lidí prodávat za nižší ceny, které stále klesaly, byla velmi malá. I přesto se nám však s ostatními kolegy dařilo připravovat do nabídky kvalitní nemovitosti. V přípravě zakázek jsem nakonec zůstala téměř dva roky.
 

Jsem "runner"

V lednu roku 2012 odešla z firmy kolegyně z pozice marketingu a firma se rozhodovala, zda začít hledat marketingového odborníka, nebo zda by tuto pozici mohl zastat někdo ze zaběhlých pracovníků firmy. Neváhala jsem a přihlásila se o toto místo. Uvědomovala jsem si, že pro firmu je vždy lepší, pokud tuto pozici obsadí člověk, který již firmu zná, zná její postupy, kvality a potřeby jejích klientů. Chtěla jsem firmě pomoci a využít svých zkušeností z přípravy a prodeje nemovitostí. Jsem „runner“, nebojím se nových příležitostí a potřeby vzdělávat se v novém oboru. Jsem přesvědčena, že každý dokáže dosáhnout svého cíle, pokud o něj má skutečný zájem a jde za ním s dostatečným úsilím a energií.
 

Jistě jste o nás již slyšeli... to je náš marketing

Marketing vnímám jako velmi důležitou součást současného moderního trhu, která se průběžně vyvíjí a proměňuje v čase. Prošla jsem několika kurzy zaměřujícími se na marketingové strategie, on-line marketing, sociální sítě, plánování od Business Success a dokonce i na investice. Snažím se pomáhat své firmě, aby se o jejích kvalitách a dobrém jménu doslechlo co nejvíce nových klientů a tím jsme je mohli bezpečně provést obchody s nemovitostmi. Pomáhám svým kolegům při prezentaci jejich zakázek i jich samotných na veřejnosti. Marketing mě drží v kontaktu s klienty a jejich požadavky vůči realitnímu trhu a umožňuje mi, nabízet jim to, co skutečně potřebují. Kdykoli čtu, nebo slyším spokojené reference našich klientů, mám radost, že jsou s našimi službami spokojeni. Jsem ráda, že je k nám naše reklama přivedla a jsem velmi pyšná na naši společnost, že dokáže vždy znovu dostát svému dobrému jménu, prokázat svoji profesionalitu a obhájit své přední místo na plzeňském realitním trhu.
 
 
MOJE ČLÁNKY NA BLOGU: najdete pod jménem redakce Blogu Pubec ;-)
Kristýna Plachá, DiS.

Kontakt

Kristýna Plachá, DiS.
Marketing
Mobil: +420 731 446 632
Tel: +420 377 226 767
placha@pubec.cz