Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Zhodnocení realitního trhu v roce 2018

11.2.2019

Vážení klienti,

již řadu let se věnujeme vždy v únoru ohlédnutí za uplynulým rokem. Pokaždé, když mě kolegyně z marketingu požádá o vyjádření k vývoji realitního trhu, přijde mi, že jsem přesně takový článek psala nedávno. Čas hrozně letí…

Tento článek je ale pro mě specifický. V dubnu tohoto roku předávám po 11 letech funkci ředitelky Mgr. Šárce Pubcové. S její vizí vedení firmy Vás ona sama seznámí v následujícím čísle našeho Bulletinu.

 

Teď zpátky k tématu realitní trh… jaký byl v roce 2018?

Dobrá zpráva je, že realitní trh byl a je živý. Ceny nemovitostí, které za poslední leta vzrostly, se stále drží stále vysoko i přes nepříznivé prognózy neklesají.

V minulém roce jsme realizovali přes 650 obchodů. Téměř polovinu z toho tvořily byty. I přes dominanci rezidenčních zakázek, se nám podařilo zrealizovat řadu zajímavých komerčních nemovitostí, např. areály v Dobřanech, Blovicích nebo činžovní domy v centru Plzně a to i formou veřejného výběrového řízení.

Velmi se daří developerským projektům. Poptávka po koupi nových bytů je stále veliká. Věříme, že přijdou do naší nabídky nové projekty, tak abychom uspokojili koupěchtivé klienty.

V grafu výše si můžete prohlédnout, jaké bylo portfolio prodaných zakázek minulého roku. Je zřejmá převaha zakázek rezidenční povahy.

Přeji všem mnoho pozitivních zpráv. Ať se Vám všechno daří.

autor: Ing. Mgr. Michaela Džupinová

 


Více k tématu

realitní trh

Sdílet odkaz na článek


Související články


Sledovat nové články

Články z Blogu | Realitní bulletin