Realitní kancelář | Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Díl 2. | Proč je důležitá příprava nemovitosti pro prodej

11.11.2019

Nejen byt, ale každá nemovitost, se musí pro prodej nejdříve důkladně připravit. Příprava zahrnuje většinou pečlivé nafocení bytu pro inzerci na internetu, které jde ruku v ruce s úklidem prodávané nemovitosti. Uvědomte si, že zájemci budou chodit na prohlídky. Kompletaci všech podkladů důležitých pro prodej, až po zjištění veškerých informací, na které se budou zájemci ptát. Budete tedy potřebovat půdorysy, velikosti místností, přehled nákladů a energí na užívání bytu včetně výše platby do fondu oprav, nehledě na to, že budoucí kupující ocení i kontakt na správce vchodu či na předsedu společenství vlastníků, informace o proběhlých rekonstrukcích nejen v bytě, ale i v domě, plánované stavební úpravy a také například možnosti připojení internetu či kabelové televize v domě. Poctivá příprava může zabrat i pár dní, ale vyplatí se! Má vliv na hladký průběh obchodu bez komplikací.


Jak dlouho se nemovitost nabízí?


Jisté je, že budete muset nějakou dobu byt nabízet, než se najde zájemce. Jak dlouho, záleží na tom, zda byla dobře stanovena cena nemovitosti. Tzn. zda je cena nemovitosti reálná.

Mít velké oči se nevyplácí. Pak také záleží na spoustě dalších okolností. Například na ekonomické situaci, která má velký vliv na trh s nemovitostmi a také na trh s hypotékami. Dále záleží na lokalitě, na technickém stavu nemovitosti, apod…


Pokud trh přeje prodejům nemovitostí, najde se zájemce velice rychle, někdy i do týdne. Pokud je situace opačná je mnohem těžší zájemce najít. Pokud se nepracuje citlivě s cenou nemovitosti, stane se z ní “ležák”, o který není zájem. Pak je lepší nemovitost na čas z inzerce stáhnout a vložit ji do inzerce znovu po nějakém čase.

Také ji lépe připravit pro prodej. Využít například homestaging, natočit video, určitě pořídit nové fotografie a dobře nastavit novou cenu!

 

V příštím, 3. díle, seriálu si povíme, jak dlouho trvá jednání se zájemci a okolnosti, které mohou prodej bytu prodloužit.

 

autor: redakce

11.11.2019Další díly seriálu


Související články


Sledovat nové články

Články z Blogu | Realitní bulletin