Realitní kancelář
Na trhu s nemovitostmi od roku 1990

Bc. Veronika Martínková


V realitní kanceláři Pubec pracuji přes 5 let. Vystudovala jsem střední školu Obchodní akademii a vysokou školu, kterou jsem úspěšně dokončila bakalářským titulem z oboru fyzioterapie.

Nejdůležitější je naslouchat a porozumět...

Práce s lidmi mne vždy lákala, proto jsem se i v předchozích zaměstnáních věnovala práci s lidmi a věřím, že je to jedna z nejobtížnějších věcí, a to v každém oboru. Naslouchat a porozumět všem potřebám a přáním klientů je jedna z nejdůležitějších věcí úspěšného obchodníka, proto se vždy snažím klientům věnovat dostatek času na to, abych jim mohla pomoci najít pro ně to nejlepší řešení jejich problému, ať už se jedná o pronájem, prodej, nájem či koupi nemovitosti. Čestné, korektní jednání a profesionální a individuální přístup je samozřejmostí.

 

Začínala jsem v přípravě zakázek

Do realitní kanceláře PUBEC jsem nastoupila v červnu roku 2011 na pozici makléř – "náborář" (=příprava zakázek), kde je, dle mého názoru, nejdůležitější empatie, umět naslouchat a následně pomoci klientům najít to nejlepší řešení. Za dobu své praxe na této pozici jsem se setkala s nejrůznějšími problémy, které jsme s klienty museli řešit, aby obchod proběhl v klidu a hladce. Pro příklad: nezapsaná budova do katastru nemovitostí, exekuční příkazy, různí spoluvlastníci, zjištění inženýrských sítí a možnost napojení na tyto sítě, možnost využití pozemku a spoustu dalších věcí, které je vždy nutné zjistit před tím, než se uvede daná nemovitost do nabídky. Všechny tyto aspekty mají vliv jak na cenu nemovitosti, tak jsou velmi důležitým faktorem pro potenciální kupující.
Většina kolegů mi říkala, že bych se hodila spíše do oddělení prodeje, že mám ten správný „drajf,“ a že je mne v náboru škoda. Tenkrát se mi nikam jinam nechtělo, ale po cca 1 roce jsem přijala nabídku paní ředitelky, zkusit si prodej. Upřímně, docela jsem se toho obávala, protože jsem neměla moc tušení, co se děje po tom, co makléři „náboráři“ spustí nemovitost do inzerce. Ale co, zkusit se má všechno. Začala jsem se tedy postupně orientovat v prodeji. Nebylo to ale na dlouho. Za asi půl roku bylo potřeba pomoci kolegům v přípravě zakázek, a tak jsem se opět vrátila tam, kde jsem to již znala. Ale opět to bylo jen na krátkou dobu.

 

Dnes pracuji na pozici prodejní makléř

Za pár měsíců do mne byla vložena důvěra ze strany vedení a kolegů, a dostala jsem příležitost zprostředkovávat prodej celkem 56 bytů v rámci jednoho projektu. Byl to listopad 2013. Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Velká výzva, ale také velká zodpovědnost a velké neznámo. Takové množství bytů a spousta práce, kterou jsem dosud neznala. Zástavní smlouvy, návrhy na vklad, hypoteční úvěry a komunikace s bankami, atd. Musím říct, že to bylo, jako když hodíte dítě do vody a řeknete PLAV. No, musela jsem se naučit plavat a to hodně rychle.  Nebudu zapírat, že jsem si prošla těžké chvíle a měla jsem i ne jeden okamžik, kdy jsem to chtěla vzdát, ale jak kolegové, tak moji nadřízení mne podrželi, za což bych jim chtěla moc poděkovat! Moc si toho dodnes vážím a prodej tohoto mého prvního projektu jsem úspěšně dokončila v celkem krátkém čase.

Od té doby setrvávám v oddělení prodeje a snažím se klientům pomoci při prodeji i pronájmu všech různých typů nemovitostí, i když převážná většina je rezidenčních. Myslím, že jsem se v tomto oboru našla a doufám, že i klienti jsou spokojeni se službami, které se snažím jim poskytovat v co nejlepší kvalitě.

V nedávné době do mne byla opět vložena důvěra ze strany vedení firmy a bylo mé portfolio významně rozšířeno o nový projekt UNICITY Plzeň-Bory.

Doufám, že nezklamu důvěru vedení, kolegů a hlavně klientů, kteří se na nás obracejí a potřebují pomoci.

Bc. Veronika Martínková

Kontakt

Bc. Veronika Martínková
Realitní makléř
Mobil: +420 734 573 944
Tel: +420 377 226 767
martinkova@pubec.cz

Prohlédněte si další weby RK PUBEC:

Chci prodat nemovitost